Temmuz 1, 2024 0 Yorumlar

Elektronik gibi yoğun kullanılan ürünler için şarj süresi ve şarjın ne kadar gideceği kullanıcılar açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda kullanıcı beklentilerini en iyi karşılayan markalardan biridir.

Vozol Şarj Süresi

Tek kullanımlık cihazlarının içerisinde güçlendirilmiş ve şarj edilebilir piller bulunur. Bu piller, kullanım süresi boyunca ihtiyaç duyulan elektriği sağlar. Genellikle 500 mAh veya 650 mAh kapasiteye sahip piller vardır.

Ne Kadar Sürede Şarj Olur?

Şarjı, 45 ila 60 dakika arasında şarj edildiğinde tamamen dolar. Kullanılan şarj cihazına ve kablosuna göre bu süre farklılık gösterir. Kaliteli cihazlar ile hem şarj süresi daha kısa olur hem de herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Markanın geliştirmiş olduğu son cihazların büyük kısmında hızlı şarj özelliği vardır. Hızlı şarj özelliğinin aktif olabilmesi için buna uygun şarj cihazının kullanılması gerekir. Hızlı şarj cihazı ile ortalama 30 dakikada tamamen dolar. Burada da yine farklı unsurlar etkili olduğundan, belirtilen süre farklılık gösterebilir.

Hangi Piller Vardır?

Büyük kısmında 500 mAh veya 650 mAh kapasitesinde pil bulunur. Bu piller, ortalama kullanımda 2-3 gün gider. Kullanım yoğunluğunun arması durumunda süre 1 güne kadar düşebilir. Seyrek kullanımda ise süre biraz daha uzun olacaktır.

Şarj edilebilir piller, yüksek kapasiteye sahip olmasına karşın hızlı bir şekilde biter. Bunun nedeni ise pillerin atomizerlere güç vererek ısıtma yapmasıdır. Isıtmanın hızlı olabilmesi için yüksek oranda pil kullanımı gerçekleşir ve böylece piller daha kısa sürede biter. Buradaki kısa süre, 2-3 gün şeklindedir.

Kullan at, USB Type-C kablosu kullanılarak şarj edilir. Bu kablo cihaza takıldığında, cihazın alt bölümünde yer alan beyaz ışık yanmaya başlar. Böylece kullanıcılar, cihazın şarj olmaya başladığını anlar.

Şarj süresi boyunca buradaki beyaz ışık kesintisiz bir şekilde yanarken, şarj dolduğunda ise buradaki ışık söner. Bu aşamadan sonra kullanıcıların şarj kablosunu çıkarması gerekir.

Şarj olanağı en iyi olan 20000 çekimlik modeli ilginizi çekebilir.

Dolduktan sonra cihazın şarjdan çekilmemesinin ürüne zarar verebileceğine dair bazı düşünceler vardır. Ancak bu düşünceler doğru değildir. Zira tek kullanımlık sigara, tıpkı cep telefonlarında olan teknoloji kullanılmıştır. Yani batarya dolduğunda cihaz otomatik olarak elektriği keser. Böylece uzun süreler şarjda takılı kalsa dahi zarar görmez.

Kalitesiz şarj aletlerinin kullanılması nedeniyle bu tip problemler yaşanabilir. Kaliteli şarj aletleri tercih edildiğinde söz konusu türden olaylar yaşanmaz.

Vozol Şarj Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Alt bölümünde yer alan beyaz ışık, şarj durumu hakkında direkt bilgi verir. Cihazın şarjının bitmeye yakın olduğu süreçten itibaren bu ışık sürekli yanıp söner. Böylece kullanıcılara şarjın bitmek üzere olduğu bilgisini verir. Bu ışık, ürün kullanılırken yanıp söner. Boştayken herhangi bir nedenden dolayı yanmaz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.