Nis 27
0 Yorumlar

Vozol, tek kullanımlık bir cihaz olup, içerisindeki likit bitene kadar kullanılabilir. Tercih edilen cihaza göre de likit kapasitesi farklılık gösterir. Peki, Vozol bittiğini nasıl anlarız?

Vozol Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Vozol bitmesi, içerisindeki likidin bitmesi anlamına gelir. Likidin bittiğini anlamının ise farklı yöntemleri vardır. Tercih edilen cihaza göre bu yöntemler farklılık gösterir. Likidin bittiğini anlamak için kullanılacak yöntemler şunlardır:

1 – Likit Göstergesi

Vozol tarafından yakın dönemde çıkarılan cihazların neredeyse tamamında dijital ekran bulunur. Dijital ekranda ise likit göstergesi, şarj göstergesi ve watt seviyesi gibi bilgiler yer alır. Kullanıcılar, likit göstergesi üzerinden cihazlarındaki likidin bitip bitmediğini anlık olarak anlayabilir.

Bazı modellerdeki likit göstergesinin yeteri kadar hassas olmadığını ifade eden kullanıcılar vardır. Göstergeye baktığınızda siz de böyle bir durumun olduğundan şüphelenirseniz, diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

Vozol Neon 10000

2 – Şeffaf Likit Deposu

Neon serisi, farklı tasarımı ile dikkat çeker. Bu serideki ürünlerin dış bölümü şeffaftır ve dışarıdan bakıldığında görülür. Kullanıcılar, cihazın şeffaf likit deposunu ve içerisindeki likidi de dışarıdan görebilir ve takip edebilir. Neon serisinden bir cihaza sahip olan kullanıcılar, likit seviyesini kendileri dışarıdan bakarak takip edebilir. Cihazda likit kalıp kalmadığı bu şekilde anlaşılır.

3 – Yanık Tadı

Vozol bittiğini anlamanın en net yöntemi, yanık tadıdır. Her nefeste alınan aromanın yoğunluğunun kaybolması ve bunun yerine belirgin bir yanık tadının gelmesi, likidin bittiği anlamına gelir. Bu aşamadan sonra kullanıcıların cihazı kullanmaması gerekir.

Yanık tadının en önemli nedeni, içerisindeki likidin bitmesidir. Ancak bu durum, farklı problemlere bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Kullanıcıların bundan dolayı dikkatli olması ve yanık tadı ile birlikte kullanım süresini de dikkate alması gerekir.

Yeni alınan bir üründen ikinci veya üçüncü gün yanık tadının gelmesi, beklenen bir durum değildir. Buradaki yanık tadının arkasındaki neden, büyük olasılıkla yanlış kullanımdan kaynaklanan coil yanmasıdır. Ancak 10000 nefes kapasitesine sahip bir cihazdan 30.gün yanık tadının gelmesi, likidin bittiği anlamına gelmektedir. Bu ikisinin birbirine karıştırılmaması önemlidir.

Bir vozolun bittiğini anlamanın birkaç yolu vardır:

Lezzet: Vozolun tadı yavan veya yanmış gibi gelmeye başlarsa, bitmiştir. Ayrıca, boğazınızda sert veya tahriş edici bir his fark edebilirsiniz.

Duman: Vozolunuzdan çıkan duman miktarı azalırsa veya duman daha ince ve daha az yoğun hale gelirse, bitmiştir.

Performans: Vozolunuz eskisi kadar iyi performans göstermiyorsa, bitmiştir. Örneğin, ciğerlerinize yeterince duman çekemiyorsanız veya vozolunuz istediğiniz kadar ısı üretmiyorsa, bitmiştir.

Görünüm: Vozolunuzun bobini yanmış veya kararmış görünüyorsa, bitmiştir.

Kullanım süresi: Vozolunuzu normalden daha sık yeniden doldurmanız gerekiyorsa, bitmiştir.

Vozolunuzun bittiğinden emin değilseniz, her zaman yeni bir tane ile değiştirmek daha güvenlidir. Vozolunuzu kullanmaya devam etmek, boğazınızda tahrişe veya diğer sağlık sorunlarına neden olabilir.

Vozolunuzun ömrünü uzatmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Vozolunuzu her kullanımdan sonra temizleyin.
  • Vozolunuzu aşırı doldurmayın.
  • Vozolunuzu doğrudan güneş ışığından uzak tutun.
  • Vozolunuzu aşırı sıcaktan ve soğuktan uzak tutun.

Puff sigara ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan veya müşteri hizmetlerine başvurduğunuzdan emin olun.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.